Günübirlik ve Hafta Sonu Tatil Yerleri – Uludağ’a Yakın Bölge Otelleri

 

Uludağ’a Yakın Popüler Tatil Merkezleri

Uludağ kış mevsiminde günübirlik tatil yerleri ve kayak tatili için en çok tercih edilen lokasyonlardan biridir. Pist manzaralı otelleri ve eğlenceli atmosferi ile kış aylarında dolup taşan Uludağ, hafta sonu tatil bölgeleri arasında da liderdir. Merkezi konumu nedeniyle Ankara ve İstanbul gibi kentlerden yoğun ilgi görmektedir.

Uludağ’a alternatif yakın tatil yerleri de Uludağ gibi kış turizmine uygun ve hareketli bir tatil isteyenler için ilgi çekici olmaktadır. Kayak merkezlerinde yer alan oteller, Uludağ’a gelemeyenler için seçenek olmaktadır.

Günübirlik tatil bölgeleri Uludağ’a gelmişken çevresini de yakından görmek için kaçırılmayacak bir fırsattır. Tarihi ve turistik yerleri görebileceğiniz, piknik ve kamp yapabileceğiniz, köyleri gezerek bol bol fotoğraf çekebileceğiniz, yöresel lezzetlerin tadına bakacağınız, yemyeşil ormanlarda yürüyüş yapabileceğiniz pek çok yer bulunmaktadır. Özellikle kalabalık nüfusun yer aldığı Uludağ’a ve İstanbul’a yakın tatil yerleri:

 

Cuma gününden hareketle, Cumartesi ve Pazar günlerinizi aktivite dolu bir tatile ayırmak istiyorsanız siz de Uludağ’a yakın hafta sonu tatil bölgelerini tercih edebilirsiniz. Ankara, İstanbul, Bursa, Yalova, İzmit ve Eskişehir gibi kentlerde oturuyorsanız Marmara ve Karadeniz’de bulunan bu tatil merkezlerini ziyaret edebilirsiniz.

Kış Tatil Bölgeleri – Uludağ’a Alternatif Kayak Merkezleri!

Uludağ size uzaksa ve ille de kayak yapacağım diyorsanız Kartepe ve Kartalkaya konuklarına bembeyaz dağların arasında kaliteli konaklama hizmetleri veriyorlar. İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında olan kayak merkezlerinde kayak, snowboard ve diğer kış sporlarını gönlünüzce yapabilirsiniz.

Kayak otelleri, Uludağ gibi pistlere yakın konumda yer alıyorlar ve sizlere kapalı havuz, açık büfe restoran, SPA merkezi, kayak hocaları, toplantı ve organizasyon imkanları, her biri konforlu şekilde döşenmiş odalar sunuyorlar.

Hafta sonu tatil bölgeleri arasında Uludağ’a yakın Kartalkaya ve Kartepe kayak merkezi özellikle öğrenci gruplarını ve kayak ekiplerini ağırlıyor. Ünlü sanatçıların konserlerine ve winter fest organizasyonlarına ev sahipliği yapan kış tatil bölgeleri sömestr ve yeni yılda tıpkı Uludağ otelleri gibi dolup taşıyor.

Kayak bölgelerinin en çok tercih edilen merkezleri:

 

Kayak turları ile gelebileceğiniz günübirlik tatil yerleri arasında da yer alan bu bölgelerde kısa kaçamaklarla unutamayacağınız anılarınız olacak. Dilerseniz hafta sonu kayak turları ile tatilinizi biraz daha uzatabilirsiniz.

Popüler Tatil Bölgeleri – Yakın Tatil Yerleri

Uludağ’a yakın günübirlik tatil yerleri ya da hafta sonu tatil bölgeleri arıyorsanız Bursa kent merkezine gidebilirsiniz. İstanbul ve Ankara gibi büyük kentlere de yakın olan Bursa’da kültürel bir gezi yapmış olursunuz.

Bursa’da Kozan Han, Ulu Camii, Yeşil Türbe, Emir Sultan Türbesi, Ayvaini Mağarası, Aziz Tryphonos Kilisesi, Yıldırım Beyazıt Külliyesi, Bursa Fetih Kapısı, Tirilye Evleri, Ağlayan Çınar, Mudanya, Gemlik ve İznik gibi doğal ve tarihi mirasları yakından tanıyabilir; İskender kebap gibi dünyaca ünlün bir lezzeti anavatanında tatmış olursunuz.

 

Uludağ’a Uzak Tatil Yerleri – Yaz Mevsimini Daha Çok Sevenlere Özel!

Türkiye’nin her yeri cennet. 4 mevsim ayrı güzelliklerin yaşandığı ülkemizde Uludağ gibi tatil bölgeleri kış turizminin gözdesi olurken popüler tatil yerleri ise yaz mevsiminde turist akınına uğruyor.

Ege ve Akdeniz bölgelerinde yer alan popüler tatil bölgesi otelleri, lüks konaklama seçenekleri ve imkanları sunuyor. Deniz manzaralı odaları, açık büfe restoranları, her şey dahil hizmetleri, güzellik salonları, spor merkezleri, casinoları, konserleri, sürpriz aktiviteleri, plajları ile mükemmel yaz tatilleri için konuklarını bekliyor.

Hafta sonu tatil yerleri arasında pek yer almayan uzak bölge otelleri:

 

Günübirlik ya da hafta sonu tatil bölgeleri olarak sayfamızdaki seçeneklerden yararlanabilirsiniz. İstanbul’a yakın tatil yerleri ile uçakla ve otobüsle eğlenceli kaçamaklara yol alabilirsiniz.