Uludağ Restoran – En Çok Tercih Edilen Yemek Yenilecek Yerler

 

Uludağ Restoranları – Meşhur İskender Kebabı

Uludağ restoran seçenekleri kayak merkezine tatil yapmaya gelenlerin yeme içme tercihlerine yön veriyor. Bursa’nın ünlü kebapları ve et yemekleri, Uludağ’ın muhteşem atmosferinde dağ manzaralı masalarda servis ediliyor. Kayak merkezinde ve Uludağ yolu üzerinde birbirinden lezzetli yemekler hazırlayan Uludağ restoranları bulunuyor.

Uludağ’da ne yenir, otellerde mi yoksa restoranlarda mı yemek yiyelim diye düşünüyorsanız çok şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Uludağ restoran açısından oldukça zengin bir tatil merkezi. Kayak yaptıktan sonra tüm yorgunluğunuzu alıp götüren sıcacık sofralarla karşılaşacaksınız.

Uludağ yemek yenilecek yerler açısından çok seçenek sunsa da otellerin restoranları daha çok tercih edilmektedir. Geleneksel Osmanlı mutfağına özgü et yemeklerinin yapıldığı Uludağ restoranları:

  • İskender kebap
  • İnegöl köfte
  • Oğmaç çorbası
  • Ciğer sarması
  • Kemalpaşa tatlısı
  • Köpoğlu salatası gibi meşhur lezzetleri hazırlamaktadır.

Uludağ restoran menülerinde ayrıca dünya mutfaklarından lezzetler de bulunmakta, çocuklu aileler için ya da et yemeği sevmeyenler için onlarca seçenek yer almaktadır. Kayak merkezinde bulunan oteller yeme içme hizmetlerini fiyatlarına dahil ederken Uludağ yolu üzerindeki mekanlar da bütçe sarsmayan cinstendir.

En Çok Tavsiye Edilen Uludağ Restoranları

Uludağ’da nerede yemek yenir diye merak edenler için kayak merkezinde ve Uludağ yolu üzerinde onlarca seçenek olduğunu söylemiştik. Uludağ kebapçısı, Uludağ et lokantası ve İskender restoranları en çok tercih edilenlerden.

Özellikle Uludağ otelleri restoranları da kayak merkezinin manzarasına karşı yemek yemek isteyenleri ağırlıyor. Uludağ kebapçısı Bursa ve çevresinde yolu kayak merkezine düşenlere enfes sofralar hazırlıyor.

Uludağ Otel Restoranları

Kayak merkezine gelmişken Uludağ otellerinin restoranlarının açık büfe lezzetlerini tatmadan olmaz değil mi? Konaklama fiyatlarına dahil olarak hizmet veren restoranlarda Uludağ yemek kültürünün örneklerini ve dünya mutfaklarından farklı lezzetleri görebilirsiniz. Günübirlik Uludağ’a geldiyseniz Uludağ restoran fırsatlarından yararlanabilirsiniz. 2 kişi 100 TL’den başlayan fırsatlarla açık büfe yemeklerden yararlanabilirsiniz. En çok tercih edilen Uludağ otel restoranları ise şunlar:

 

Uludağ Restoranları – Uludağ Kebapçıları

Uludağ restoran ve kebapçıları bölgenin en güzel yemeklerini sizler için hazırlıyor. Kayak merkezi yolu üzerinde yer alan Uludağ kebapçısı ve et lokantası tadına doyamayacağınız et yemeklerini sunuyor.

Bursa’nın ünlü kebabını tadacağınız en iyi restoranlar:

Palabıyık Et Mangal

Adres: Uludağ Milli Park Sarı Alan Bölgesi No:78 Osmangazi

Tel: 0224 372 90 58

Zevk-i Sefa

Adres : Uludağ Yolu 5. km Çatrak Mevkii/ Bursa

Tel : 0224 238 36 36

Değirmen Restoran

Adres: Uludağ Yolu 8. km Bursa

Tel: 0224 239 70 02

İnkaya

Adres: Uludağ Yolu 3. Km İnkaya Tarihi Çınar Mevkii Üstü Karacabey

Tel: 0224 238 00 10

Çatrak Cafe

Adres: Demirkapı, Uludağ Yolu Cd No:5 Osmangazi/Bursa

Tel: 0224 239 66 69

Amaç Et Mangal

Adres: İnkaya, Uludağ Cd. Osmangazi/Bursa

Tel: 0224 239 99 66

Fıstıkzade

Adres: Fatih Sultan Mehmet Bul. Cumhuriyet Mah. Selin Sitesi No : 77/19

Tel: 0224 452 91 91

Seyr-ü Sefa

Adres: Demirkapı, Uludağ Yolu 5. Km. No:214 Osmangazi/Bursa

Tel: 0224 239 86 68

 

Uludağ restoran seçenekleri kendilerine özgü lezzetleriyle misafirlerini her mevsim Uludağ’a bekliyor. Yöresel sofralardan dünya yemeklerine kadar farklı menüler hazırlanıyor. Tavsiyemiz elbette İskender!

Uludağ Restoran Fiyatları – Kaçırılmayacak Fırsatlar!

Uludağ restaurant fiyatları, restoranın kayak merkezinde olup olamamasına, pistlere yakınlığına, menü içeriklerine ve otel bünyesinde yer alıp almamasına göre değişiyor. Uludağ kayak merkezi otel restoranları konaklama dahilinde ücretsiz yeme içme hizmeti verirken yol üzerindeki Uludağ restoranları da ekonomik ücretleriyle bütçenizi zorlamıyor.

Uludağ restoran fiyatları kişi başı 50 – 100 TL arasında değişebiliyor. Uludağ kebapçısı, İskender ve et lokantası ikramları ve güler yüzlü hizmetleriyle aldıkları paranın karşılığını veriyorlar.

Uludağ’da yemek yenilecek yerler ve restoran seçenekleri geniş olduğu için, misafirler damak zevklerine uygun menüler bulabiliyorlar. Pist manzaralarına karşı şaraplar yudumlanıyor, yağan karlara inat yemeklere sıcak sohbetler eşlik ediyor.