Uludağ Kahvaltı Yerleri – Açık Büfe Otel Lezzetleri

 

En Çok Tavsiye Edilen Kahvaltı Mekanları

Uludağ kayak merkezi barbekü partilerinin dışında organik kahvaltılarıyla da konuklarını kendine hayran bırakıyor. Kayak öncesinde kendini zorlu pistlere hazırlamak isteyenler için oteller kahvaltı sofralarını hazır tutuyor. Uludağ kahvaltı yerleri de sabahın ilk saatlerinde kayak merkezine giriş yapanlar için sıcacık çaylar ve tadına doyulmaz kahvaltılar sunuyor.

Siz de Uludağ dağ manzarası eşliğinde kahvaltı yapmak isterseniz yolunuzu Uludağ kahvaltı mekanlarına çevirebilirsiniz. Otelinizin restoranında hazırlanan yöresel kahvaltılıkların da tadına bakabilirsiniz. Doğayla iç içe geçireceğiniz tatiliniz sizi oldukça acıktıracak, dikkat edin!

Uludağ’da Organik Kahvaltılar – Onlarca Çeşit!

Uludağ’a giderken ya da Bursa merkezindeki Uludağ kahvaltı mekanları sayesinde yörede yetiştirilen taze domatesler, salatalıklar, biberler ile ev yapımı meyve reçelleri, taze ekmekler, kaymaklar, ballar ve sıcacık çaylar sofranıza gelecek. Ayrıca Uludağ otelleri konaklama imkanları dahilinde açık büfe kahvaltı lezzetlerini sizlerle buluşturacak. Tam bir serpme köy kahvaltısı yapacağınız Uludağ’da tatiliniz tatlanacak.

Uludağ serpme köy kahvaltısı içerisinde:

 • Kızartılmış ekmekler
 • Bazlama ve pişiler
 • Güveçte sucuk
 • Güveçte köy peyniri
 • Sigara böreği
 • Patates kızartması
 • Peynir ve zeytin çeşitleri
 • Tereyağı, bal, kaymak
 • Acılı ezme
 • Manda kaymağı
 • Dağ çileği reçeli, şeftali reçeli
 • Kızılcık ve kuşburnu marmelatı
 • Mevsim yeşillikleri ve taptaze çaylar bulunuyor.
 

Uludağ kahvaltı yerleri konuklarını tıka basa doyuruyor.

En Çok Tavsiye Edilen Uludağ Kahvaltı Mekanları

Uludağ kahvaltı ve sucuk ekmek lezzetleri ile misafirlerinin kayaktan önce ve sonra enerji toplamalarını sağlamaktadır. Uludağ’da kahvaltı yapmak isteyenleri yol üzerindeki meşhur mekanlar ve oteller karşılamaktadır. Uludağ’a giderken Bursa merkezinde ve yol üzerinde Uludağ kahvaltı mekanları bulunmaktadır.

Otelde Kahvaltı Fırsatları

Uludağ otelleri kahvaltı fırsatları ile otel konforunda, enfes sofralar kurmaktadır. Uludağ’daki oteller genellikle kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahil oda satışları yaptıkları için daha ekonomik olmaktadır. Ancak günübirlik turlarla kayak merkezine gelenler Uludağ fırsatları sayesinde açık büfe Uludağ lezzetlerini tadabilirler.

Uludağ kahvaltı otelleri arasında en çok tercih edilen işletmeler:

 

Uludağ’da Kahvaltı Fırsatları

Uludağ otellerinin yerine yol üzerindeki ya da Bursa merkezindeki kahvaltı mekanlarda kahvaltı yapmak isterseniz yine düşük ücretlerle karnınızı doyurursunuz. Mütevazi Uludağ kahvaltı yerleri bütçenizi zorlamaz. En çok tercih edilen Uludağ kahvaltı mekanları:

Bursa Haflinger Çiftliği

Adres: Çeltik Mah. Yeniyol Cad. No: 29 Osmangazi

Tel: 0224 248 62 66

Kasaba Restoran – Kış Bahçesi

Adres: Orhaneli Yolu 6.km Osmangazi

Tel: 0532 427 14 23

Şahintepe Uludağ Yolu

Adres : Uludağ Yolu

Tel : 0224 232 49 16

Villa Güney

Adres : İnkaya, Uludağ Cad. No:169 Yiğitali/Osmangazi

Tel : 0224 239 64 67

Zevk-i Safa

Adres : Uludağ Yolu Yiğitali Köyü 5. km No:164/4

Tel : 0224 238 36 36

Seyr-ü Sefa

Adres : Demirkapı Uludağ Yolu 5.km No: 214 Osmangazi/Bursa

Tel : 0224 239 86 68

 

Uludağ Kahvaltı Fiyatları – Kaçırılmayacak Fırsatlar!

Uludağ kahvaltı fiyatları, yol üzerinde ve Bursa merkezinde ekonomik olurken otellerde daha pahalı olabilir. Günübirlik turlarla kayak merkezine gelen tatilciler serpme köy kahvaltısı hazırlayan yol üzeri işletmelerde kişi başı 20 – 30 TL ücret öderken otellerde 50 – 100 TL arasında kahvaltı fiyatı ödeyebilirler.

Açık büfe kahvaltı sunan Uludağ otelleri, pistlere yakın oldukları için daha avantajlı olabilir. Yılın belirli dönemleri Uludağ kahvaltı fırsatları sunan lüks işletmelerden yararlanarak ailecek ve arkadaş gruplarınızla keyifli kahvaltılar yapabilirsiniz. Ardından bembeyaz pistlerde kayak yaparak Uludağ’ın tadını çıkarabilirsiniz.