Uludağ İslami Tatil Otelleri – Muhafazakar Tatil Yerleri

 

Uludağ İslami Oteller – Tatil Fırsatları

Türkiye’nin hemen hemen tüm tatil bölgeleri, son yıllarda Arap turistlerin gözdesi oldu. Uludağ İslami otel seçenekleri de oldukça önemli hale geldi. Arap turistler ve muhafazakar Türkler rahatça konaklayabilecekleri, alkolsüz ve kadınlar için uygun otelleri tercih etmeye başladı. Peki Uludağ’da İslami oteller var mı? Bu otelleri arayanlar hangi kriterleri önemsiyor?

Uludağ muhafazakar otel arayanlar için konuklarına istedikleri imkanları sunmayabilir. Uludağ, kış mevsiminde kayak tutkunlarını ve gençleri ağırladığı için Uludağ’ın ziyaretçi profili İslami tatil için uygun değildir. Ancak yine de sadece evli çiftlerin kabul edildiği oteller ya da alkolsüz oteller ile karşılaşılabilir.

Tesettür otel arayanlar için de Uludağ uygun olmazken muhafazakar tatil yerleri tercih etmek isteyenler Bursa şehir merkezindeki işletmelerden yararlanabilirler.

Bursa İslami Oteller – Uludağ’da Alkolsüz Otel Seçenekleri

İslami oteller açısından Uludağ beklentileri karşılamasa da Türkiye’nin turizm ve kültürel bakımdan gelişmiş kentlerinden olan Bursa, muhafazakar oteller açısından zengindir. Bolu’da muhafazakar tatil yerleri ve tesettür otel bulmak mümkündür. Özellikle kaplıcalar çevresindeki oteller islami tatil için uygundur.

Bursa’daki İslami tatil otelleri; havuzları, restoranları, spor merkezileri ile 5 yıldızlı otelleri aratmamaktadır. Muhafazakar oteller içerisinde tüketilen yiyecek ve içecekler tamamen helal olup İslami şartlara uygun şekilde temin edilir. Yine İslami oteller içerisinde düzenlenen sosyal aktiviteler de belirli kurallara göre yapılır.

Uludağ İslami otel ve Bursa muhafazakar oteller içinde sosyal alanlar bay ve bayanların rahat kullanabileceği şekilde ayrılmıştır. Tesettür otel seçeneklerinde de İslami kurallara uygun havuzlar ve hamamlar bulunmaktadır.

Uludağ islami tatil için uygun olmasa da kayak merkezinde 1 otel alkolsüz hizmet vermektedir. Uludağ alkolsüz oteller arasında talep gören tek tesis:

 

Muhafazakar Otel Önerileri – Nerede Kalmalısınız?

Uludağ İslami otel arayışınızda sizlere yardımcı olmasa da Bursa’da aradığınız muhafazakar oteli bulabilirsiniz. Misafirleri tarafından en çok önerilen islami oteller termal tesislerdir. Oylat Kaplıcaları İnegöl bölgesinde yer almaktadır. Termal otel olması nedeniyle sağlık turizmi için de önemlidir.

İslami oteller arasında en çok tercih edilenlerden olan Oylat Kaplıcaları, romatizmal hastalıklardan kronik bronşite kadar farklı rahatsızlıklara şifa olmaktadır.

Termal havuzlar, sauna, şok havuzu, jakuzi, çocuk havuzu, Türk hamamı, özel aile havuzları, serinleme duşları, Fitness Center, masaj bölümleri de islami otel arayanlar için kaçırılmayacak fırsattır.

 

Bursa’da tesettür otel ve muhafazakar tatil yerleri kuralları ise şunlardır:

  • Bayan misafirler ve bay misafirler ayrı ayrı havuz kullanımı yapmaktadır.
  • Bay misafirler için havuzlar yarı açık yarı kapalı alan içerisindedir.
  • İslami oteller çerçevesinde bayan misafirler için havuzlar tamamen kapalı alan içerisindedir.
  • Muhafazakar tatil yerleri için havuzlarda bone kullanımı mecburidir.
  • İslami tatil açısından evli olmayan çiftler otele kabul edilmemektedir.
  • İslami tatil otelleri içinde alkol bulunmamaktadır.

Uludağ muhafazakar otel imkanı sunmasa da Bursa İslami tatil yerleri ile istediğiniz standartlarda tatil yapabilirsiniz. Ancak erken rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Bursa Uludağ Muhafazakar Otel Fiyatları

İslami oteller Bursa ve çevresinde fazla olduğu için ekonomik oda ücretleri görmek mümkündür. Bursa Uludağ muhafazakar otel fiyatları; sunulan imkanlara, otelde kalma süresine, kalacak kişi sayısına, talep edilen hizmetlere, sağlık uygulamalarının yapılıp yapılmamasına ve özel organizasyon isteklerine göre değişmektedir.

İslami otel fiyatları Bursa ve Uludağ’da kış sezonunda artmaktadır. Kaplıca ve kayak turizminin başladığı dönem olan kış aylarında oda ücretleri artış göstermektedir.

İslami tatil yerleri genel olarak pahalı olsa da erken rezervasyonlarla uygun fiyatlara konaklama imkanı bulunabilir. Yaz mevsiminde kapalı olan Uludağ otelleri yerine şehir merkezi otelleri tercih edilebilir.