Uludağ’ın En Güzel Oteli – Kayak Merkezinde Nerede Kalınır?

 

Uludağ Konaklama – Uludağ’ın En İyi Tatil Otelleri

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Uludağ’da her kış sezonunda yerli ve yabancı binlerce turist tatil yapıyor. Kayak sezonuna dolu dolu hazırlanan Uludağ otelleri, her geçen yıl hizmetlerini daha kaliteli hale getirerek konuklarının memnuniyetini hedefliyor. Peki Uludağ’da nerede kalınır, en iyi otel ve dağ tesisi hangisidir, pistlere en yakın oteller nerededir, hangi hizmetleri alırsınız bilmek istiyorsanız tam yerine geldiniz.

Kış tatillerinin yoğun geçtiği Uludağ, dağ otelleri ve lüks kompleks tesisleri ile huzur dolu tatillerin adresi oluyor. Dileyen tatilciler merkez otelleri de seçebilirken Uludağ’ın en güzel oteli, kayak merkezinde bulunuyor.

Uludağ’ın en iyi oteli olma konusunda birbirleriyle yarışan tesisler fiyatlarını da belirli kriterlere göre belirliyorlar. Lüks olanakların bulunduğu Uludağ otelleri:

 • Pistlere yakınlık ve pist özellikleri
 • Havuz olup olmaması
 • Açık büfe hizmetleri
 • Skipass özellikleri
 • Oda özellikleri gibi kriterlerle otel fiyatlarını belirliyor.

Uludağ’ın en güzel oteli ve dağ evlerinden pansiyonlara kadar farklı alternatifler her bütçeye hitap ediyor. Tatilci olarak öncelikle nasıl bir hizmet almak istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Ardından size uygun oteli rahatça bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Uludağ Otelleri – Hangi Otelde Kalmalısınız?

Uludağ’da nerede kalınır diye düşünenler genel olarak kayak merkezinde daha önce kalan tatilcilerin yorumlarını okuyorlar. Uludağ otelleri arasından en çok tercih edilenlere göre seçimlerini yaparak tatile çıkıyorlar.

Müdavimleri olan ve Uludağ’ın en iyi oteli sıralamasında birbiriyle yarışan Uludağ otelleri:

 

Lüks konaklama imkanları, kapalı havuzlardan SPA merkezlerine kadar farklı hizmetleri ile tercih edilen Uludağ otelleri, kış aylarında dolup taşıyor. Bu nedenle erken rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Uludağ’da Lüks Oteller – Uludağ Konaklama Seçenekleri

Uludağ lüks oteller açısından oldukça zengin. Uludağ otelleri 2.bölgede tamamen lüks hizmet sunarken 1.bölgede de 4 tesis lüks otel kategorisine girmektedir. Ortalama 40 – 250 arası değişen oda sayısına sahip olan konaklama tesislerinde SPA merkezi, kayak okulları, spor salonları, toplantı salonları, masaj odaları, kayak mağazaları, açık ve kapalı restoranlar, hamam, havuz ve sauna vb. hizmetler sunulmaktadır.

En çok tercih edilen Uludağ lüks oteller ise şunlar:

 • Ağaoğlu My Mountain
 • Grand Yazıcı
 • Beceren Otel
 • Alkoçlar Uludağ
 • Karinna Otel
 • Monte Baia Uludağ Otel
 • Kaya Uludağ Otel

Kış aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Uludağ lüks oteller için erkenden rezervasyonunuzu yaptırmanızda yarar var. Uludağ lüks otel fiyatları el yakacak türden olduğu için erken rezervasyon dönemini kesinlikle kaçırmayın.

Uludağ’da 5 Yıldızlı Oteller – Ayrıcalıklı Hizmet Arayanlar İçin

Uludağ’da 5 yıldızlı otel sayısı azımsanmayacak düzeyde. Uludağ lüks otel kategorisinde yer alan çoğu otelin 5 yıldızı var. Konuklarına evlerinin konforunu ve şehirde bulabilecekleri bütün lüksü yaşatan otellerde erken rezervasyon ile uzun süre kalmak mümkün. Uludağ 5 yıldızlı oteller SPA hizmetleri, açık büfe yemekler, eğlence ve kış sporu olanaklarının yanında:

 • Jakuzili odalar,
 • VIP hizmetler,
 • Transfer hizmetleri,
 • Otopark ve araç kiralama hizmetleri,
 • Tur imkanları,
 • Kayak kiralama ve eğitim alma seçenekleri de sunuyor.

Toplantı ve eğlence organizasyonları da hazırlayan Uludağ 5 yıldızlı oteller arasında en beğenilen Ağaoğlu My Mountain olarak gösteriliyor. Karinna ve Grand Yazıcı Otel’in 4 yıldızı olmasına karşın tercih edilen otellerden.

 

Uludağ’da Havuzlu Oteller – Yaz Kış Fark Etmez!

Uludağ otelleri arasında havuzlu olanlar genellikle Uludağ’ın en güzel oteli kategorisinde yarışanlardır. Bölgedeki hemen her otelin kapalı havuzu yıl boyu kullanılmaktadır. Uludağ havuzlu oteller ile kış sporlarının dışında yarı olimpik ve ısıtmalı havuzlarda yüzme olanağı bulan tatilciler spor aktiviteleri ile dolu zamanlar geçirebiliyorlar.

Uludağ’da havuzlu otel seçeneklerinden bazılarında termal havuz imkanları bulunduğu için özellikle tedavi amaçlı da bölgeye gelinebiliyor. Uludağ havuzlu otel fiyatları kış sezonunda artarken yaz mevsiminde tesisler kapandığı için konaklama yapılmıyor.

Uludağ Pansiyon

Uludağ pansiyonları olarak nitelendirebileceğimiz bir konaklama seçeneğiniz yok. Buradaki otellerin hepsi 2 – 5 yıldız arasında hizmet veriyor. Ancak şehir merkezindeki pansiyonlarda kalabilir, kayak yapmak için pistlere gelebilirsiniz. Bu da yol maliyetlerinizin çok fazla olması demek. Onun yerine dağ tesislerini tercih edebilirsiniz.

Uludağ pansiyon seçeneği sunmasa da ekonomik konaklama seçenekleri sunmaktadır, yararlanabilirsiniz. Uludağ’ın en iyi oteli dururken şehirdeki pansiyonlarda kalarak tatilinizi eziyet haline dönüştürmemelisiniz.

Uludağ Tatil Köyleri

Uludağ’ın en güzel oteli için araştırmanızı yaparken karşınıza Uludağ tatil köyü de çıkabilir. Ancak kayak merkezinde değil şehrin ormanlık alanlarında tatil köyleri vardır. Uludağ tatil köyleri yerine dağ evlerinden ve kayak merkezinin daha butik tesislerinden yararlanabilirsiniz.

Uludağ Butik Otel – Özel İlgi ve Hizmet Bekleyenlere…

Uludağ’da nerede kalınır diye düşünenler butik otelleri de araştırıyorlar. Ancak Uludağ’da butik otel bulunmuyor. Mütevazi konaklama imkanlarını tercih edecek olanlar 2 – 3 yıldızlı işletmelerden yararlanabilirler.

2 – 3 yıldızlı Uludağ otelleri, özel ilgi ve sadelik isteyenler için yeterli oluyor. Rahat ve geniş odalarda kalan misafirler kayak merkezinin tadını çıkarabiliyorlar. Uludağ butik oteller yerine az yıldızı olan ancak beğenilen oteller tercih edilebilir.

Uludağ Dağ Evi – Doğa İle İç İçe

Uludağ dağ evleri özellikle ailelerin ve arkadaş gruplarının rahatça tatil yapabilecekleri konaklamalardır. Uludağ’da kiralık dağ evi bulmak kış sezonunda zordur. Aylar öncesinden rezervasyon yaptırmak gerekir.

Birden fazla yatak odası, mutfak, şömine ve banyo gibi ayrıntılara sahip olan Uludağ dağ evleri evinin sıcaklığını arayanlar için idealdir. Uludağ dağ evleri fiyatları ise kalacağınız gün sayısına ve kalacak kişi sayısına göre değişmektedir.

Uludağ Bungalov Evler

Uludağ’da nerede kalınır diyenler için son önerimiz bungalov evler. Uludağ bungalov evler de dağ evleri gibi kalabalık konaklamalar için uygundur. Ancak romantik tatiller için de bungalov evler tercih edilebilir. Oda, banyo, mutfak ve balkon gibi alanlardan oluşan Uludağ bungalov evler, kayak merkezlerine yakın ve manzaralıdır. Muhteşem bir tatil geçirme imkanı sunarlar.

Uludağ konaklama alternatiflerinden yararlanarak siz de Türkiye’nin ilk ve en çok tercih edilen kayak merkezinde tatil yapma şansına kavuşabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza göre Uludağ’ın farklı tesislerini tercih edebilirsiniz. Ekonomik olsun diyorsanız pansiyonlar, ailecek kalmak istiyorsanız büyük oteller, merkezin atmosferini yaşamak istiyorsanız beş yıldızlı otelleri seçebilirsiniz.