Bursa Uludağ Kaplıca Otelleri – Şifa Dağıtan Kayak Merkezi

 

Termal Tesis Fırsatları – Kaplıca Hizmetleri

İçmeler ve kaplıcalar bakımından zengin olan Bursa’da termal sular Uludağ’ın kuzey eteklerinden çıkar. Bursa, termal turizmin önemli merkezlerinden biri olduğu için her sene yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır. Uludağ kaplıca ve Bursa merkezinde Çekirge bölgesindeki kaplıcalar ile Gemlik, İnegöl, Orhangazi ve Mustafakemalpaşa ilçelerindeki ılıca ve kaplıca kaynakları sağlık turizminin önemli merkezleridir.

Her mevsim tatil yapmak için uygun olan Bursa termal oteller ise konuklarını Uludağ manzarasında ağırlamaktadır. Yemyeşil ormanları ve tertemiz havasıyla, adeta bir şifa merkezi olan Bursa’da yıl boyu hizmet veren Uludağ kaplıca otelleri, özel havuzları ve doktorlarıyla kaliteli hizmetler sunar.

Bursa Kaplıca Otelleri ve Avantajları

Uludağ kaplıca otelleri sayısı tatmin edici olmadığı için tatilciler Bursa kaplıcaları ve termal otellerinden yararlanırlar. Asırlardır tedavi amacıyla kullanılan Bursa kaplıcaları, sağlık turizminin merkezlerindendir. En çok tercih edilen Bursa kaplıcaları:

Oylat Kaplıcaları

İnegöl’ün 27 km. güneyinde olan Oylat kaplıcaları, 3 kaynağa sahiptir. Oylat termal çevresinde 2 otel, 4 motel ve 2 kapalı yüzme havuzu bulunur. Bu termal suların tarihi Bizans dönemine kadar dayanır. Sodyum, kalsiyum, magnezyum, sülfat ve bikarbonat bakımından zengindir. Oylat kaplıca suları; tansiyonu dengeler, sinirsel ağrıları geçirir, çocuk felcine iyi gelir, vücut deformasyonunu önler, kadın hastalıklarına ve cilt rahatsızlıklarına iyi gelir.

Uludağ kaplıca otelleri bulamayanlar Bursa kaplıca tesislerinden yararlanabilirler.

Eski Kaplıca

Bursa kaplıcaları arasında yer alan Eski Kaplıca, kaynağını Uludağ’dan alır. Uludağ kaplıca otel alternatifi olan şifalı sular 45 derecedir. Zengin kimyasal gazlar ve madenler içerir.

Kaynarca Hamamı

Bursa termal otel ve kaplıca arayanlar Kaynarca Hamamı’nı da duyarlar. Sadece hamam olarak hizmet verse de yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği kaplıcalardandır. Kaplıcada 40 kurnanın yer aldığı büyük bir havuz vardır. Günümüzde Yeni Kaplıca adı altında otel olarak hizmet vermektedir.

Kükürtlü Kaplıcası

Bursa kaplıcaları arasında yer alan Kükürtlü Kaplıcası’nın suyu 82 derecedir. Uludağ Üniversitesi bünyesinde hizmet vermektedir. Karaciğere, cilde ve romatizmalara çok iyi gelmektedir.

Karamustafa Ilıcası

Bursa kaplıca otelleri çevresinde yer alan Karamustafa Ilıcası, 50 derecelik sıcaklığı ile kadın hastalıkları ve kısırlık tedavisinde etkilidir. Bursa kaplıcaları içerisinde bol sodyum ve karbonatlı içeriği ile en fazla radyoaktivite oranına sahip termal sulardır.

Gemlik (Terme) Kaplıcaları

Gemlik kaplıcaları ilçe merkezinin güneyinde Umurbey köyü yolu üzerindedir. Uludağ kaplıca otelleri olarak hizmet veren tesislerin yanında Bursa’da otel ve restoranıyla konuklarını ağırlamaktadır. Kaynağın suyu romatizma, nevralji, zihinsel yorgunluklar, nevrasteni ve kalp hastalıklarına iyi gelmektedir.

 

Bursa Kaplıca Otelleri – Kaliteli Termal Tesisler

Uludağ kaplıca otelleri açısından kayak merkezinde herhangi bir alternatif sunmamaktadır. Ancak SPA ve sağlık merkezleri hemen hemen tüm Uludağ otellerinde bulunmaktadır. Bursa’da ise termal otel bulmak daha kolaydır. Yeraltı sularının yakınında bulunan Bursa termal oteller arasında en beğenilenler:

  • Tiara Temal & SPA Hotel
  • Oylat Kaplıcaları Aşiyan Otel
  • Kervansaray Thermal Otel

Bursa kaplıca otelleri yılın 365 günü şifalı sularını tatilcilerle buluşturuyor. Uludağ kayak merkezine yakın konumdaki oteller daha çok ilgi görüyor.

Uludağ Kaplıca Fırsatları – Kaplıca Otel Fiyatları

Uludağ kaplıca otelleri, termal turizm sezonun açılmasından birkaç ay önce kampanyalarını hazırlamaya başlıyor. Kaplıca otel fiyatları; otelin sunduğu imkanlara, şifalı suyun özelliklerine, konaklama şekillerine, istenen hizmetlere göre değişiyor.

Bursa kaplıca otelleri sezona özel fırsatlar hazırlayarak İstanbul ve Ankara gibi yakın yerler başta olmak üzere Türkiye’nin her noktasından sağlığına kavuşmak isteyenleri ağırlıyor. Uludağ’da aradığı termal oteli bulamayanlar Bursa kaplıcaları sayesinde diledikleri gibi tatil yapabiliyorlar.

Siz de erken rezervasyon fırsatlarıyla Bursa termal otel tesislerinin hazırladığı kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Hem en güzel odaları ayırtmış hem de ekonomik bir tatil yapmış olursunuz. Fırsatları kaçırmayın…